Adana Turizm
info@adanaturizm.net
+90322 458 6321

20 NİSAN & 16 MAYIS & 20 HAZİRAN & 29 AĞUSTOS & 03 EKİM

1.Gün İstanbul-Priştina-Prizren-Üsküp

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde  saat 05.30′da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, saat 07.35’de Türk Havayolları’na ait TK1017 sefer sayılı tarifeli uçakla Priştina’ya hareket. Saat 08.10′da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından panoramik Priştina turumuza başlıyoruz. 19. yy eseri saat kulesi, Fatih Sultan Mehmet Külliyesi, Yaşar Paşa Camii, Rahibe Teresa Bulvarı görülecek yerlerdir. I. Kosova Savaşı’nda şehit edilen 1.Murat’ın türbesini ziyaretimizden sonra şehirden ayrılıyor ve turumuzun ikincisi noktası Prizren’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Prizren’e varış. Varışımızın ardından öğle yemeğimiz için yerel bir restorana gidiyoruz. Yemeğin ardından, Balkanlar’ın belki de en güzel ve en şirin kentlerinden birisi olan ve Osmanlı’nın 37 cami inşa ettiği Prizren’de göreceğimiz ilk eser süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii’dir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından son dönemlerde restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nı ziyaret ettikten alıveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest zaman. Bildirilecek toplanma saatinde buluşma ve Üsküp’e hareket.  Makedonya sınır geçişimizi takiben başkent’e varışımızla birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2.Gün Üsküp (Matka-Vodno)

 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz.  Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Üsküp Kalesi, Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Ziyaretlerimizin ardından Üsküp’te serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Matka Kanyonu-Vodno Dağı turuna katılabilirler. Matka Ulusal Parkı ve Vodno Dağı turumuzda, öncelikle pitoresk doğa manzarası eşliğinde keyifli bir yürüyüş sonrasında teknelerimize binerek yaklaşık 1 saat sürecek bir gezi gerçekleştireceğiz. Bu turda gerek Matka Dağı’nın yemyeşil doğası gerekse Balkanlar’ın girilebilen en derin mağarasının enfes görüntüleri adeta nefesinizi kesecek. Tekne gezimizin bitimi ile birlikte kısa bir yolculuğun ardından teleferikle Üsküp manzarasının en iyi izlendiği Vodno Dağı’na çıkıyoruz. St.Pantelejmon Manastırı’nı ziyaret edeceğimiz bölgede, ülkede farklı dinlere mensup Makedonlar arasında tartışmalara yol açan dünyanın en büyük haçlarından biri bulunmaktadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.Gün Üsküp-Kalkandelen(Tetovo)-Ohrid

 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından  otelimizden hareket hareket ediyor ve bir saat sonra Kalkandelen(Tetovo) şehrine varıyoruz. Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.  Kalkandelen turumuzun ardından Ohrid’e transfer. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro gibi yerler görülecektir. Turun bitiminde otele transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.Gün Ohrid (St.Naum-Resne-Manastır)

 

Uyandırma ve kahvaltının ardından, gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz tam günlük öğle yemekli St Naum – Resne – Manastır (Bitola)ekstra turuna katılabilirler. Turumuzda öncelikle  St. Naum’a gidiyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St.Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resneli Niyazi’nin Sarayı’nı görüyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısı’nı, Bedesten’i, İshak Camii’ni, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek müzikli  Makedon Gecesi turu’na katılabilirler. Makedon mutfağının lezzetlerini Rumeli müzikleri eşliğinde tadabileceğiniz unutulmaz bir Balkan gecesi yaşayacaksınız. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

5.Gün Ohrid-Tiran-Budva-Kotor-Herceg Novi

 

Sabah erken uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, otelimizden hareket. Kısa bir yolculuğun ardından, Kafasan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp panoramik Tiran şehir turumuz ve öğle yemeğimiz için Arnavutluk’un başkenti Tiran’a doğru devam ediyoruz. Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra çok kısa süre once bağımsızlığını kazanan ve Kosova’dan sonra dünyanın en genç 2.devleti Karadağ’ın sayfiye kenti Budva’ya doğru yola çıkıyoruz.. Budva ziyaretmiz öncesi daha önceleri balıkçıların yerleşim alanı olan, sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılarak turizme kazandırılan muhteşem St.Stefan’da bir fotoğraf molası veriyoruz. Budva’ya varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz, alışveriş ve yemek için serbest zaman. Turumuzda sonraki durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.. Rehberimizin bildirdiği saatte toplanma Herceg Novi’ye hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6.Gün Herceg Novi-Poçitel- Mostar-Saraybosna

 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, özel otobüsümüzle otelimizden hareket. Bosna-Hersek sınır geçişimizi takiben ilk olarak bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyor ve verilecek molada çok güzel fotoğraflar çekiyoruz. Sonraki durağımız Mostar’da yürüyerek yapacağımız turda  Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Tükiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde Saraybosna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızla birlikte panoramik Saraybosna turumuza başlıyoruz. 1. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan, Avusturya Macaristan Arşidük’ü Franz Ferdinand’ın vurulması olayının yaşandığı Latin Köprüsü ve Miljacka Nehri’yle başlayan turumuzda Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’yı geziyoruz. Saraybosna’nın simgesi Sebil, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Gazi Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Bedesten, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, Ferhadija Caddesi, Markela Pazarı ve Sönmeyen Ateş ve görülecek yerlerdir.  Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.Gün Saraybosna (Travnik-Vrelo Bosne-Savaş Tüneli)

 

Uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra öğle yemekli Vrelo Bosne-Savaş Tüneli-Travnik turuna katılabilirler. İlk olarak Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosne’yi ziyaret ediyoruz. Burada size vereceğimiz serbest zamanın ardından, savaş zamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret edip yakın bir tarihte vahşetin yaşandığı ülkede, o günlere ait hikayeleri dinledikten sonra vezriler şehri olarak bilinen Travnik’e transfer. Osmanlı İmparatorluğu döneminin önemli kentlerinden Travnik’te bulunan kale, Alaca Cami, Nobel ödüllü yazar Ivo Andriç’in doğduğu ev, tarihi dokusunu hala korumuş olan Travnik sokaklarındaki Osmanlı evleri, meydan ve burada bulunan binalar panoramik görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizi tur sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan müzikli ve limitli içecekli Boşnak gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

8.Gün Saraybosna-Belgrad

 

Uyandırma kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Sırbistan’a ve başkent Belgrad’a transfer. Belgrad’a varışımızın ardından yapacağımız panoramik Belgrad turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Taş Meydan ve şehrin en popüler caddesi Knez Mihajlova görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.  Geceleme otelimizde.

 

9.Gün Belgrad (Karlofça-Novi Sad)

 

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karlofça-Novi Sad turuna katılabilirler. Bu turumuzda Sırbistan’ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan’ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan’ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922′ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi’nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli’ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça’nın meşhur ‘Bermet’ şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad’ın merkezine hareket. Albert Einstein’ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Öğle yemeğimizi tur esnasında yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

10.Gün Belgrad-İstanbul

 

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından rehberimizin bildirdiği saate kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimizekstra Zemun ve Tito’nun Mezarı turuna katılabilirler. Bildirilen toplanma saatine kadar sebest zaman. Ardından havaalanına transfer.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK1084 sefer sayılı uçakla saat  20.20′de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 23.05′de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
4*Otel 579 € 579 € 819 € 0-2 Yaş  165€
2-12 Yaş 559€

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul/Priştina, Belgrad/İstanbul hattında ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Belirtilen oteller veya benzerlerinde Üsküp’te 2 gece, Ohrid bölgesinde 2 gece, Herceg Novi’de 1 gece,  Saraybosna’da 2 gece, Belgrad’da 2 gece toplamda 9 gece 10 gün konaklama
 • 9 kahvaltı, 3 akşam yemeği, 3 öğle yemeği
 • Panoramik Priştina, Prizren, Üsküp, Kalkandelen, Tiran, Budva, Kotor, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad turları
 • Programda belirtilen şehirler arası otobüs transferleri
 • Havalimanı/otel/havalimanı transferleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı vergileri, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ  (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • ** Ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımıyla gerçekleşmektedir . 15 kişinin altında katılım olması halinde fiyatlar artış gösterir.
 • ** Grup kahvaltı salonu ayrı olabilir
 • ** Grup kahvaltı içeriği munferit kahvaltı içeriğinden farklı olabilir
 • ** Triple odalarda 3. yatak diğer yataklardan küçük olabilmektedir.

Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.

NOT:Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

Web Tasarım