Adana Turizm
info@adanaturizm.net
+90322 458 6321

19 NİSAN  & 17 MAYIS  & 21 HAZİRAN &  05 TEMMUZ & 23 AĞUSTOS 2014

1.GÜN İSTANBUL- EDINBURGH (İSKOÇ GECESİ)

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde saat 06.20′de buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK1343 numaralı tarifeli seferi ile saat 08.20′de Edinburgh’a hareket. Saat 10.50′de varışımızı takiben Edinburgh panoramik şehir turu. Tur esnasında şehrin en eski yapısı olmakla beraber en popüler turist merkezi olan Edinburgh Kalesi’nden başlayarak Royal Mile Yolu üstünden Kraliyet Sarayı, Parlemento Binasını, Milli Galeri’yi, 10 yıl sahibini mezarında yalnız bırakmayan köpek Boby’nin heykelini ve Harry Potter’ın efsanesinin doğduğu kafeyi panoromik ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra otele yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek İskoç Gecesi Turu’na katılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN EDINBURGH (LOCH NESS)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Loch NessTuru’na katılabilirler. Nessie Canavarı Efsanesi ile ünlenmiş, İskoçya’nın güzel gölleri arasında yer alan Loch Ness Gölü’nde tekne turumuzu gerçekleştirip, muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN EDINBURGH (GLASGOW – WHISKY TADIM TURU)

 

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek yarım günlük Glasgow Turu’nakatılabilirler. Turumuz esnasında  panoramik olarak Clyde Arc Köprüsü, takma adi “Armadillo” olan Clyde Kapali Salonu, Modern Sanat Galerisi, Buchanan Caddesi’ni ve Tolbooth Saat Kulesi’ni gördükten sonra, Büyük Katedral ve Necropolis’i geziyoruz. turun devamında George Meydanı’nda serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz yine ekstra olarak düzenlenecek İskoç Whisky Tadım Turu’nakatılabilirler. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN EDINBURGH – MANCHESTER

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Manchester’a hareket. varışımıza istinaden panoramik Manchester turumuz başlıyor. Tur esnasında, Manchester United Futbol Stadyumu, China Town, Piccadilly Gardens ve Exchange Square görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN MANCHESTER – LONDRA

 

Sabah kahvaltısının ardından Londra’ya hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda; The Tower, Tower Bridge, Hays Galleria, London Dungeon, Big Ben, Houses of Parlement, Buckingham Palace, Thames Nehri, Picadilly Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, Trafalgar Meydanı, Milli Müze, Ünlü Harrods Mağazası, Knightsbridge ve Natural History Müzesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN LONDON (LONDON EYE & LONDON DUNGEONS & MADAM TUSSAUD)

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından alış-veriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan London Eye & London Dungeons & Madam Tussaud Turu`na katılabilirler. Bu tam günlük turumuzda; Thames Nehri kıyısında bulunan dev bir gözlem tekerleği olan dönme dolaba binerek eşsiz Londra manzarasını izleme, daha sonrasında Londra Zindanları’nda korku tüneli görme ve son olarak da pek çok ünlünün balmumu heykelinin bulunduğu Madam Tussaud Müzesi’ni gezme fırsatı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.

 

7.GÜN LONDRA (OXFORD & BICHESTER OUTLET)

 

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Oxford – Bichester Outlet Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Dünyanın en prestijli üniversitelerini barındıran, kendinizi Harry Potter film setinde hissedeceginiz Oxford`a ve sonrasında da ünlü markaların outletlerini bulabileceğiniz Bichester Outlet`ine gidiliyor. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

8.GÜN LONDRA – İSTANBUL

 

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek saatte Gatwick Havalimanı’na transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1998 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.10′da İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 23.00′da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
3-4*Otel 879 € 879 € 1.179 € 0-2 Yaş  160€
2-12 Yaş 849€

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Edinburgh gidiş, Londra (Gatwick Havalimanı) – İstanbul dönüş parkurunda ekonomi sınıf uçak bileti
 • Edinburgh 3 gece, Manchester 1 gece ve Londra’da 3 gece olmak üzere 3* – 4* otellerde toplamda 7 gece 8 gün oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri
 • Panoramik Edinburgh, Manchester ve Londra şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İngiltere vize ücreti ve servis bedeli 140 EURO (Vize için gerekli evrakları lütfen isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze ve ören yerleri girişleri
 • Rehber ve şoför tipleri
 • Ekstra turlar
 • Yukarıda ve programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • NOT: Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.

 

Web Tasarım