Adana Turizm
info@adanaturizm.net
+90322 458 6321

26 TEMMUZ  & 04 EKİM 2014

1.GÜN İSTANBUL – MOSKOVA

 

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 09.00′da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK417 tarifeli seferi ile saat 11.05′de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile saat 14.55′de Moskova varış ve panoramik Moskova şehir turu. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanaka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme, serbest zaman.  Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN MOSKOVA

 

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kremlin ve Borodino Panorama Müzesi turuna katılabilirler. 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı Katedrali gezeceğiz. Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası’nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115 m uzunluğunda ve 15 m yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nehir Turu‘na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN MOSKOVA – ST. PETERSBURG

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. UT Air Havayolları’nın UT369 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’de St. Petersbug’a hareket. Yerel saat ile 12.25’da varış ve panoramik St. Petersburg şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından  bitimi otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN ST. PETERSBURG

 

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleneyeceği Hermitage Müzesi Turuna katılabilirler. Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barındıran ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Turumuzun ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pushkin Kasabası ve Ekaterina Saray Turuna katılabilirler. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar Ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN ST PETERSBURG

 

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Petergoff Sarayı Turuna katılabilirler. Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası ve 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Turumuzun ardından gününüz serbest  Öğleden sonra arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  Pavlovsk Sarayı Turuna katılabilirler. I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy Klasik Rus Mimarisi’nin en güzel örneklerinden olan saray ve binalarından olup, Çar Paul’un Avrupa gezileri sonrası inşa edilen komplekstir. İç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en güzel ve en zengin saraylarından biri olarak anılmaktadır. Özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcıdır. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN ST.PETERSBURG – KIEV

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Ukraine International Havayolları’nın PS544 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.20’de Kiev’e hareket. Yerel saat ile 08.30’da varış ve panoramik Kiev şehir turu. Turumuz esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı’na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsümüz ile Andrevski yokuşuna geçiliyor. Burada da 40 dk.lık alış veriş molası veriyoruz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Pecarska Lavra Manastırı Turuna katılabilirler.  Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde Güzel Sanatlar Müzesi ve dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Mintatür Müzesi bulunmaktadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

7.GÜN KIEV – LVIV

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve tren istasyonuna hareket. 4.5 saatlik tren yolculuğumuzun ardından Lviv’e varış ve Lviv panoramik şehir turu için hareket. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II.Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulundunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer, odalara yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

8.GÜN LVIV

 

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz Lviv’e yarım saat uzaklıkta bulunan ekstra olarak düzenlenecek şato turuna katılabilirler. Lviv şehrinin dışında kurulmuş 7 adet Şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 4 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Turumuzun ardından gününüz serbest. Geceleme otelimizde.

 

9.GÜN LVIV – İSTANBUL

 

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Pasaport,  bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 442 sayılı seferi ile saat 15.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.25’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
26.07.2014 3-4*Otel 999 € 999 € 1.349 € 0-2 Yaş  165€
2-12 Yaş 449€
Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
26.07.2014 4*Otel 1.099 € 1.099 € 1.549 € 0-2 Yaş  165€
2-12 Yaş 1049€
Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
04.10.2014 3-4*Otel 999 € 999 € 1.349 € 0-2 Yaş  165€
2-12 Yaş 949€
Fiyat Listesi
2 kişilik odada kişi başı İlave Yatak Tek Kişi Çocuk Fiyatları
04.10.2014 4*Otel 1.099 € 1.099 € 1.549 € 0-2 Yaş  165€
2-12 Yaş 1049€

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Moskova gidiş, Lviv – İstanbul dönüş ekonomi sınfı uçak bileti
 • Havaalanı güvenlik vergileri ve Atatürk Havalimanı yer hizmetleri
 • St. Petersburg’da 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Moskova’da 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Kiev’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Lviv’de 2 gece oda kahvaltı konaklama
 • Ukraine International Havayolları ile St. Petersburg / Kiev arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • UT Air Havayolları ile Moskova / St.Petersburg arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Kiev – Lviv arası tren ile yolculuk
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Panoramik Moskova, St. Petersburg, Kiev, Lviv şehir turları
 • Prontotour Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • KDV Dahildir
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • Ören yerleri ve müze giriş ücretleri
 • Rehber ve şöför bahşişleri
 • Fazla bagaj ücretleri
 • Vize (Türkiye Cumhuriyeti pasaportları vizeden muaftır.)
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından vize nedeniyle seyahat iptalinde %22, sağlık nedeniyle seyahat iptalinde %20 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 • NOT: Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir
Web Tasarım